Coltarul Oslo face parte din cea mai noua colectie a companiei noastre.
Design-ul scandinav il face potrivit pentru amenajari moderne, acesta adaptandu-se cu usurinta celorlate elemente de design din incapere.
Este potrivit atat pentru living cat si pentru dormitor, fiind extrem de rezistent si foarte confortabil.
Sezlongul este interschimbabil, putandandu-se monta atat in partea dreapta cat si in partea stanga, ceea ce face Coltarul Oslo extrem de adaptabil oricarei incaperi.
Coltarul beneficiaza de o extensie clasica ce se trage catre inainte si spatarul se rabateaza in jos, formand un adevarat pat matrimonial de 280x170x95 cm.
Este prevazut cu doua lazi de depozitare, una in sezlong si alta sub sezut, fiind o alternativa viabila atunci cand nu mai sunt spatii de stocare.
Spatarul coltarului este inalt si prevazut cu trei perne decorative, fiind perfect pentru relaxare pe timp de zi.
Coltarul este extrem de rezistent, structura sa fiind realizata din aliaj de otel, iar sezutul din arcuri Bonnell (tip Relaxa) de asemenea din otel.
Coltarul ajunge la tine acasa in trei colete ce se imbina cu usurinta. El poate astfel fi mai usor de montat / demontat / transportat.
| Tip produs | Coltar |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 4 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Dezasamblata |
| Lungime | 280 cm |
| Latime | 170 cm |
| Inaltime | 95 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 143x240 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |