Este un coltar rezistent, impunator, creat in linii moderne, ce se preteaza pentru o utilizare intensa si durabila.
Sezlongul este interschimbabil, oferindu-va posibilitatea pozitionarii cu usurinta a acestei piese de mobilier in orice configuratie de amenajare, coltul canapelei coltar putandu-se monta, si chiar muta uleterior cu usurinta, atat in partea stanga cat si in partea dreapta a acestuia.
Foarte practic, acest coltar extensibil se poate transforma pe loc intr-un pat (215×130 cm), sezutul deplasandu-se catre inainte, iar in spatiul gol se rabatandu-se spatarul. Ideal pentru serile cu musafiri, coltarul se pliaza si se extinde rapid. Astfel, poti economisi mai mult spatiu pentru alte piese decorative.
Este prevazut cu doua lazi de depozitare, una in sezlong si alta sub sezut, fiind o alternativa viabila atunci cand nu mai sunt spatii de stocare.
Structura suprafetei este realizata din arcuri Bonell (tip Relaxa) din otel ceea ce confera un maxim de confort si durabilitate. Sezutul contine spuma poliuretanica de densitate medie.
Structura coltarului este din metal, lemn masiv si PAL.
Se imbina cu usurinta. El poate astfel fi mai usor de montat/demontat/transportat.
Poate fi realizat intr-o multitudine de nuante si materiale.
| Tip produs | Coltar |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 4 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Asamblat |
| Lungime | 260 cm |
| Latime | 175 cm |
| Inaltime | 90 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 135x215 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |