Coltarul Olimp este potrivit atat pentru living cat si pentru dormitor, fiind extrem de rezistent si foarte confortabil.
Sezlongul este interschimbabil, oferindu-va posibilitatea pozitionarii cu usurinta a acestei piese de mobilier in orice configuratie de amenajare, coltul canapelei coltar putandu-se monta, si chiar muta uleterior cu usurinta, atat in partea stanga cat si in partea dreapta a acestuia.
Coltarul beneficiaza de o extensie de tip sertar ce se trage catre inainte si se ridica la nivelul sezutului formand cu acesta un adevarat pat matrimonial de 210×135 cm.
Coltarul este prevazut cu lada de depozitare sub sezlong ce poate fi accesata prin ridicarea partii superioare a acestuia.
Spatarul coltarului este inalt si prevazut cu tetiere reglabile, fiind perfect pentru relaxare pe timp de zi.
Structura coltarului este realizata cu preponderenta din aliaj de otel, iar sezutul din arcuri Bonnell (tip Relaxa) din otel, ceea ce il face extrem de durabil si rezistent.
Coltarul ajunge la tine acasa separat in trei colete ce se imbina cu usurinta. El poate astfel fi mai usor de montat / demontat / transportat.
Poate fi realizat in diverse variante de culori si materiale.
| Tip produs | Coltar |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 4 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Dezasamblata |
| Lungime | 260 cm |
| Latime | 175 cm |
| Inaltime | 90 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 135x215 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |