Canapeaua extensibila cu lada de depozitare Siena este alegerea practica pentru orice incapere. Bratele rotunjite, dimensiunile generoase si spatiul de depozitare o fac usor de amplasat in diferite spatii cum ar fi living, dormitor, birou sau hol. Canapeaua este tapitata inclusiv pe partea din spate, oferind posibilitatea asezarii acesteia in mijlocul incaperii Dvs, transformandu-se astfel in piesa de rezistenta a amenajarii.
Avand forme placute si generoase, canapeaua se poate transforma cu usurinta intr-un pat confortabil. Procedura de extindere presupune deplasarea spatarului catre inainte, aceasta miscare declansand un sistem silentios de extensie. Suprafata de odihna este de 195×155 cm, asemanatoare unui pat matrimonial de dimensiune rezonabila.
Sezutul canapelei este format dintr-un mix de arcuri sinusoidale si spuma poliuretanica de densitate medie care se imbina perfect. Se diferentiaza de majoritatea canapelelor din categoria sa prin faptul ca asigura un somn odihnitor datorita dispunerii arcurilor pe intreaga suprafata a sezutului.
Lada de depozitare, pozitionata sub sezut, permite stocarea convenabila a lenjeriei.
Spatarul este inalt si prevazut cu trei perne decorative, fiind perfect pentru relaxare pe timp de zi.
Structura canapelei este realizata din lemn masiv de plop, asigurandu-va rezistenta si stabilitate.
Canapeaua se demonteaza si monteaza cu usurinta. Bratele se indeparteaza iar corpul canapelei se imparte in trei, astfel incat este usor de transportat / mutat / montat / demontat si introdus in camera.
Poate fi realizata din diverse materiale, intr-o gama de culori extrem de variata.
| Tip produs | Canapea |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 2 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Dezasamblata |
| Lungime | 217 cm |
| Latime | 95 cm |
| Inaltime | 75 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 155x195 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |