Desi canapeaua Serenity este o canapea ce nu necesita mult spatiu, aceasta a fost conceputa pentru a asigura o suprafata generoasa de dormit, pentru incaperi putin spatioase.
- Desi canapeaua Serenity este o canapea ce nu necesita mult spatiu, aceasta a fost conceputa pentru a asigura o suprafata generoasa de dormit, pentru incaperi putin spatioase.
- Canapeaua beneficiaza de un sistem de extensie ingenios care permite sezutului canapelei sa se deschida catre in fata cu o miscare lina si cursiva, fara efort, strangerea canapelei catre modul de zi facandu-se cu aceeasi usurinta.
- Sezutul este realizat din plasa de arcuri Bonnell de tip Relaxa si spuma poliuretanica de densitate medie, fiind printre putinele canapele cu deschidere in fata cu plasa de arcuri pe intreaga suprafata a sezutului.
- Un alt diferntiator fata de canapele din aceeasi clasa este oferita de saltelele sezutului, care se imbina perfect, lucru specific canapelelor Premium.
- Rezistenta maxima la uzura este data de constructia bratului, cu MDF in partea superioara.
- Economisesti spatiu pentru lenjeria de pat, aceasta putandu-se depozita in spatiul de depozitare pozitionat sub sezut.
Structura rezistenta din otel face canapeaua pretabila pentru utilizare zilnica.
Sezutul canapelei este format din saltele tip Relaxa care se imbina perfect, rezultand un pat de dimensiuni de pat matrimonial de 195x160cm.
Canapeaua are spatiu de depozitare sub sezut.
Canapeaua se extinde catre inainte, prin deplasarea spatarului catre in fata, aceasta miscare declansand un sistem silentios de extensie. Canapeaua se strange in pozitia de zi prin actionarea asupra mijocului patului nou format. Astfel, se ridica mijlocul patului in sus si acesta va glisa in forma de foarfece, strangandu-se cu usurinta.
Canapeaua se demonteaza si se monteaza cu usurinta. Bratele se indeparteaza iar corpul canapelei se imparte in trei parti, astfel incat este usor de transportat / mutat / montat / demontat si introdus in camera.
Se pot fabrica din catifea, plus, microfibra, stofa in diverse combinatii de culori.
| Tip produs | Canapea |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 3 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Dezasamblata |
| Lungime | 194 cm |
| Latime | 105 cm |
| Inaltime | 100 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 160x195 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |