Este o canapea confortabila care asigura o suprafata de dormit foarte generoasa, realizata din arcuri Bonnell (tip Relaxa) pe toata suprafata. Extinsa, are o suprafata de dormit de dimensiuni de pat matrimonial: 195x140 cm;
De ce sa alegeti canapeaua canapea extensibila ELITE?
ü Se adapteaza cu acelasi succes in orice incapere a casei sau a biroului dumneavoastra, indiferent ca vorbim de living, dormitor sau lobby;
ü Este o canapea confortabila care asigura o suprafata de dormit foarte generoasa, realizata din arcuri Bonnell (tip Relaxa) pe toata suprafata. Extinsa, are o suprafata de dormit de dimensiuni de pat matrimonial: 195x140 cm;
ü Fiind rabatabila, se extinde si se strange foarte usor datorita unui mecanism foarte ingenios;
ü Este usor demontabila si poate intra pe orice usa de acces; se detaseaza bratele, salteaua si lada de depozitare;
ü Lada de depozitare este incapatoare, pozitionata sub sezut, unde puteti stoca lenjeria
ü Structura acesteia este foarte solida, din otel, lemn masiv si PAL.
Structura canapelei
Structura solida din otel rezistent face canapeaua extensibila sa fie pretabila pentru utilizare zilnica.
Sezutul canapelei este format din saltele de tip Relaxa care se imbina perfect, rezultand un pat de dimensiuni de pat matrimonial de 195x140 cm.
Canapeaua are un spatiu rezonabil de depozitare sub sezut.
Extensibilitatea canapelei
Canapeaua se extinde catre inainte, prin deplasarea spatarului catre in fata, aceasta miscare declansand un sistem silentios de extensie. Canapeaua se strange in pozitia de zi prin actionarea asupra mijocului patului nou format. Astfel, se ridica mijlocul patului in sus si acesta va glisa in forma de foarfece, strangandu-se cu usurinta.
Demontabilitate
Canapeaua se demonteaza si se monteaza cu usurinta. Bratele se indeparteaza iar corpul canapelei se imparte in trei parti, astfel incat este usor de transportat / mutat / montat / demontat.
| Tip produs | Canapea |
| Stil | Modern |
| Numar locuri | 2 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Dezasamblata |
| Lungime | 176 cm |
| Latime | 105 cm |
| Inaltime | 100 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 140x195 cm |
| Material cadru | Otel |
| Esenta lemn | Plop |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Arcuri tip Relaxa |