Canapeaua CLASS reprezinta cu succes modelul clasic de canapea Chesterfield.
Structura sa este extrem de rezistenta, fiind realizata din otel, lemn masiv si PAL, plasa de arcuri tip Relaxa, din care este realizat sezutul, facand-o extrem de comoda si pretabila pentru o utilizare intensa.
Canapeaua este tapitata inclusiv pe partea din spate, oferind posibilitatea asezarii acesteia in mijlocul incaperii Dvs, transformandu-se astfel in piesa de rezistenta a amenajarii.
Extensia solida de tip italian se afla pozitionata sub sezutul canapelei. Se extinde prin rulare catre fata, indepartandu-se perna sezutului, mecanismul de extensie se ridica si ruleaza apoi in fata.
Canapeaua se demonteaza si monteaza cu usurinta. Bratele se indeparteaza iar corpul canapelei se imparte in trei, astfel incat este usor de transportat / mutat / montat / demontat si introdus in camera.
Canapelele Chesterfield Class se pot realiza din diverse materiale, intr-o gama de culori extrem de variata.
| Tip produs | Canapea |
| Stil | Clasic |
| Numar locuri | 3 |
| Numar brate | 2 |
| Stare asamblare | Asamblat |
| Lungime | 200 cm |
| Latime | 100 cm |
| Inaltime | 80 cm |
| Dimensiuni suprafata de dormit | 110x195 cm |
| Material cadru | Metal, lemn masiv si PAL |
| Structura brate | Lemn masiv si PAL |
| Structura sezut | Arcuri tip Relaxa |
| Structura spatar | Spuma poliuretanica |